επικοινωνία : trikalafree@gmail.com

Δευτέρα 7 Μαρτίου 2011

Νίκη των Τρικάλων στο Ελληνικό και τέταρτη θέση

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κρίθηκε η αναμέτρηση στο γήπεδο του Ελληνικού, όταν ο Ουέλιγκτον βρέθηκε σε θέση βολής και "εκτελώντας" τον Σωτηρίου διαμόρφωσε το 2-1 υπέρ των Τρικάλων. Μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο όλα έδειχναν ισοπαλία με γκολ από στημένες φάσεις. Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα είχε προηγηθεί με την απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ένοκ (και τη βοήθεια του Σωτηρίου), ενώ οι γηπεδούχοι είχαν καταφέρει να ισοφαρίσουν με κεφαλιά του Σύρου στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Παίζοντας όμως με αριθμητικό μειονέκτημα από το 72' (αποβολή του Κοκκίνη) η ομάδα του Σάββα Παντελίδη δεν άντεξε στην -ελεγχόμενη- πίεση του ΑΟΤ, ο οποίος προτού σκοράρει για δεύτερη φορά είχε δοκάρι με τον Ουέλιγκτον. contra